İletişim

KASTAMONU

Gölköy 65/A Merkez, Kastamonu

Mail:info@golkoyyasamresort.com

Telefon: 0(366) 252 85 89

Bizi Takip Edin

Image Alt

Hakkımızda

Gölköy

   Yaşam

      Resort

Şehrin stresinden uzaklaşarak, sabah kuş sesleri ile güne başlayıp, tertemiz doğa havasını içinize çekerek, kocaman bir gülümsemeyle güne merhaba demek, dalından sofranıza gelen organik ürünlerle kahvaltınızı şenlendirmek, ilgi alanlarınıza göre spor, gezi, eğlence aktiviteleri ile gününüze keyif katmak ve yeşil doğası ile ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız, sizi Gölköy Yaşam Resort’e davet ediyoruz.

TARİHİMİZ

SARI KONAK, Cengiz Akın
İnsan hayatında bir takım tesadüfler vardır. Bazı tesadüfler insanın hayatında önemli olayların başlangıcı olmuştur. İşte benim hayatımda Sarı Konak evliliğe giden yolun açılışına sebep olmuştur.
Şimdi size kısaca bu hikayeyi anlatacağım. Benim ailemin yani annem ve babamın yedi geçmişi Kastamonuludur. Babam Kastamonu’nun ilçesi Taşköprülü, annem ise bugün içinde yaşadığımız Kastamonu’ya 10 km uzaklıkta olan Gölköylü’dür. Dayımlar ise Gölköy’e 2 km uzaklıkta Göcen köylüdür. Benim köküm Kastamonulu olmasına rağmen çocukluğumda ve gençliğimde Taşköprü’ye 2-3 kez gitmiştim. Fakülte son sınıfta babamı kaybettim. Babamı kaybettiğimizde annem 44, kardeşim ise 5 yaşındaydı. Babam ölmeden kısa bir süre önce bir vasiyet yazmış ve vasiyetinde annemi ve kardeşimi bana emanet etmişti. Artık ben evlendikten sonra da annem ve kardeşimle ile bir arada yaşamak zorunda idim. Bu durumda yaşadığımız Ankara’dan evleneceğim bir kızla yaşamamız ise çok zordu.
Annem bazı yazları Taşköprü yolu üzerinde annemin abla dediği akrabalarına giderdi. Orada 10-15 gün kalır dönerdi. Bir gidişinde Göcen köyde dayımları görmek istemiş ve çiftliğin at arabası ile onları görmeye giderken Gölköy’de Sarı Konak’ı görmüş. Bu kimin konağı diye sormuş ablasına. Sadiye Hanım’ın beyi İhsan Bey yaptırdı demiş. Annem Sadiye benim çocukluk arkadaşım yarında onları ziyarete gidelim demiş arkasından çocukları var mı diye sormuş. Ablası da ona iki kızı bir oğlu var. Küçük kızı sarışın mavi gözlü güzel bir kız demiş. Ertesi gün Gölköy’e gittiklerinde kızı görmüş ve beğenmiş, benden bahsetmiş ve bana da göstermek için bir fotoğraf istemiş. Fotoğrafı gördüm çok beğendim ve bende bir fotoğraf gönderdim. Fotoğrafla başlayan Sarı Konak’ın vesile olduğu bu ilişki mutlu sonla noktalandı.
Yıllarca Gölköy’e geldik gittik. Böylece hakiki Kastamonulu ve Gölköylü olduk. Zamanla büyükleri kaybettik. Bir süre Sarı Konak kimsesiz ve sessiz kaldı. Emekli olduktan sonra burayı ailelerin bir araya geldiği bir yer olmasına karar verdik. Önce Sarı Konak’ın restorasyonu ile işe başladık. Çevreye 800 Selvi ağacı diktik. Süs ağaçları ve 120’ye yakın Karaçam, Sarıçam ve Sedir ağacı diktik. Kamelya yaptık, minyatür futbol ve basketbol sahası yaptık. Yol boyu 160 metre duvar yaptık, diğer cepheleri demir direkler ve tel örgülerle kapadık. Çeşitli meyve ağaçları diktik. Ailenin genişlemesi sonucu ayrıca bir villa ve her tarafı çim yaptık. Bunlardan sonra aile üyelerinin çoğunluğu burayı turizme açmaya karar verdiler. Otel, at çiftliği, tenis kortu ve havuz ilave ederek turizme açtık. İlk önce evliliğimize vesile olan Sarı Konak daha sonra restorasyonu ile başlayan bu çalışmalar yeşillikler içinde gerçek bir dinlenme ve eğlenme tesisine dönüştü. Bu nedenle benim hayatımda Sarı Konak’ın çok önemli yeri ve önemi vardır.

 

DOĞA İLE UYUMLU BİR OTEL, Bahar Akın
Gölköy annemin doğduğu köy. Bugün üzerinde otelin kurulu olduğu arazi, yıllar evvel dedemin çiftliğiydi ve ben her yaz tatilimi burada geçirirdim. Buradaki doğal yaşam beni büyülerdi ve buradan ayrılmayı hiç istemezdim. Sabah dedemle birlikte erkenden kalkar, folluklardan yumurta toplar, sütün sağılmasına yardımcı olur, fırında pişen taze köy ekmeğini yayıktan çıkan tereyağına sürer ve zevkle kahvaltımı ederdim. Her yaz kurulan harmanlarda ben bütün gün düven (tarımda mekanizasyon başlamadan önce kullanılan öküz, at ya da manda ile çekilen tarım aracı) sürerdim.
Burası tüm ailenin toplandığı ve güzel zamanların paylaşıldığı yerdi. Aile büyüklerini kaybettikten sonra da buraya olan ilgimiz hiç azalmadı ve babamın katkılarıyla da burayı çok daha modern, yeni neslin de bizim yaşadıklarımızı yaşayacağı bir çiftlik haline getirdik. Bu güzel çiftliğe gelen tüm misafirlerimiz çok keyif alıyorlar ve bize hep; “Buraya bir otel kurulsa ne kadar iyi olurdu’’ tavsiyelerinde bulunuyorlardı. Biz de doğa ile uyumlu, hiçbir ticari kaygısı olmayan, buradaki yaşam tarzımızı yansıtan bir otel dizayn ettik. Benim mimar olmam, amcamın da inşaat mühendisi olması sayesinde bu oteli her metrekaresini çok özenli şekilde inşa ettik. Çocukluğumdan beri çok düşkün olduğum atlar ve diğer hayvanlar otel konsepti içinde şehirden gelen misafirlerimize doğal hayatı kısa süreli de olsa tatmalarını sağladı.

Büyük şehirlerin stresli hayatından sonra buraya gelen misafirlerimizin doğal yaşamın içinde nefes aldıklarını görmek bizleri burayla ilgili çok daha fazla proje üretmeye itiyor. Çok yakın zamanda burada gelen konuklarımıza bahçelerimizden organik sebze ve meyvelerimizi ayrıca kendi tavuklarımızın yumurtalarını, inek, keçi, koyun ve mandalarımızın sütlerinden ürettiğimiz ürünleri sunarak burayı tam bir doğal yaşam merkezi haline getirmeyi planlıyoruz.

 

Doğasever konuklarımız için eşsiz bahçe, havuz ve doğa manzaralı odalarımızda geçmişin izleri ve bugünün konforu hâkimdir.

Mutlu, verimli, güler yüzlü ve misafirperver çalışanları ile misafirlerimizin, istek, ihtiyaç ve beklentilerine uyumlu ürün ve kaliteli hizmeti vererek keyifli, huzurlu ve unutulmaz bir tatil yapmalarını sağlamaktır.

Kendimizi ve markamızı geliştirerek, öncü, yaratıcı, üretici, sürekli düşünen ve geliştiren, yüksek kalitede süreklilik ve mutlak misafir memnuniyeti ile örnek gösterilen bir turizm tesisi olmayı hedefliyoruz.

ADRES

Gölköy 65/A Merkez,

Kastamonu

TELEFON

0(366) 252 85 89

MAİL

info@golkoyyasamresort.com

You don't have permission to register
Translate »