0

Kastamonu, Karadeniz’in kültürü ile, doğası ile ön plana çıkmış merkezlerinden biridir. Küre Dağları, bir milyon yıllık Ilgarini Mağarası, dünyaca ünlü macera dolu Valla kanyonu, Ilgaz Dağı kış sporları turizm merkezi, Karadeniz ’e 170 km.lik sahili, kaya mezarları, yaylaları ,konakları, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait tarihi ve mimari özelliklere sahip olan yapıları zenginliklerden bazı örneklerdir.

Kastamonu’daki turizm potansiyeli aynı zamanda çeşitlilik de arz etmekte ve kıyı turizminden kış turizmine çok geniş bir yelpazede yılın 12 ayında turizm hizmetleri sunulabilmektedir.

İl’ de Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Küre Dağları Milli Parkı ile Ilgaz Dağı kış turizmi tesisleri, yat turizmine elverişli koyları, tarihin çeşitli dönemlerine ait eserleri, eşsiz tabiatı ile dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin gözde beldesi olmaya namzettir.

Kastamonu, Karadeniz’in kültürü ile, doğası ile ön plana çıkmış merkezlerinden biridir. Osmanlı döneminden kalma tarihi yapılar ile karşılaşabileceğiniz şehirde, birçok anlamda ilginizi çekebilecek yapılar yer almaktadır. Kastamonu şehri, mimarisi ile de ön planda bir şehirdir, dokusu bozulmamış Kastamonu evlerini ziyaret edebilir, tarihini korumuş bu şehrin havasını daha yakından soluyabilirsiniz.

İlimiz İstanbul’a 508 km, Ankara’ya 245 km mesafededir. Kastamonu Hava Alanı merkeze Karadeniz’e 170 km.lik bir sahil bandı ile açılan İl’de 6 ilçesi deniz kıyısındadır. Otelimizin bulunduğu Gölköy ise Kastamonu Merkeze 5 km., havalimanına 20 km uzaklıktadır.

Yorum Yaz